Інколи дорослі кажуть, що діти це дороге задоволення. Ще б пак, крім основних витрат на харчування, одяг чи іграшки дитина може потребувати додаткових коштів для свого розвитку. У випадку неповної родини дане питання, як правило, лягає на плечі того, з ким дитина проживає. Однак Законом дане питання регулюється трохи по-іншому.

Докладніше про це розповіли в Безоплатній правничій допомозі.

Так, у випадку якщо сума додаткових витрат на дитину перевищує 340 гривень, то і батько, і мати повинні їх ділити навпіл. При досягнені конскесусу по даному питанню, укладається угода у нотаріуса. Якщо ж домовитися не вдається, то додаткові витрати можна стягнути через суд.

Отож, до коштів на утримання дитини не відносяться витрати на специфічні потреби. Це можуть бути витрати на лікування, оплата спортивних секцій і музичних шкіл, а також участь у конкурсах, навчання за кордоном тощо.

Заняття дитини в гуртку, скрін з YouTube
Заняття дитини в гуртку, скрін з YouTube

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 15 квітня: кому зірки принесуть гроші у вівторок, а комусь – проблеми Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше ТЦК дали чоловікам 7 днів, щоб уникнути штрафу: кому потрібно поквапитися Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Показати ще

Зауважимо, що додаткові витрати можуть стягуватися до 18-річчя дитини.

Аби примусово стягнути кошти на додаткові потреби дитини, той з батьків, з ким проживає дитина або той, хто покриває необхідні додаткові витрати, може звернутися до суду. До речі, якщо додаткові витрати періодичні або постійні (наприклад, оплата секцій), то вони можуть бути заявлені разом з аліментами.

Гроші на утримання дитини, фото з  соцмереж
Гроші на утримання дитини, фото з соцмереж

До ркчі, судовий збір в таких справах не стягується.

При заявленні разових витрат необхідно надати докази усієї суми витрат, та просити стягнути половину. Доказами витрат можуть бути: квитанції, чеки, інші платіжні документи.

Суд визначає розмір виплат і частки кожного з батьків з урахуванням матеріального стану, здоров’я платника аліментів, наявності в нього інших дітей, непрацездатних батьків та інших обставин.

Нагадаємо, фінансова допомога малозабезпеченим сім'ям: про що варто знати.

Раніше ми розповідали, що реформи у дитячих садочках: які зміни у роботі та чи піднімуться зарплати вихователям

Також, канікули за новими правилами: скільки днів відпочинку залишили школярам