В Україні вчителі ініціювали електронну петицію з вимогою скасувати наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання". Ця петиція, яка вже набрала необхідні 25 тисяч підписів для розгляду урядом, викликала жваве обговорення серед педагогічної спільноти та батьків.

Нова схема оцінювання, розроблена МОН, включає чотири рівні оцінки предмета, що в свою чергу складаються з трьох балів кожен. Ця система має в результаті приводити до оцінки за 12-бальною шкалою. Проте, з моменту впровадження цих рекомендацій, на них почали надходити критичні відгуки.

шкільний урок, скріншот з відео
шкільний урок, скріншот з відео

Автор петиції, зокрема, зазначає, що нові рекомендації не покращують якість освітнього процесу, а лише додають додаткове бюрократичне навантаження для вчителів. Вчителі і батьки заявляють, що нова система оцінювання не є зрозумілою ані для педагогів, ані для батьків, що викликає ще більше труднощів у роботі шкіл.

Згідно з новими правилами, система оцінювання мала врахувати специфіку Нової української школи (НУШ), проте реформа викликала багато запитань серед вчителів. Освітні експерти вважають, що нова схема тільки збільшує навантаження на педагогів, без суттєвого покращення якості навчання. Як зазначила освітня експертка Іванна Коберник, нинішня система оцінювання є однією з найбільших проблем у сфері освіти, після питання безпеки в умовах війни.

Популярні новини зараз
Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла Українських школярів чекають суворі іспити: кого і на що перевірятимуть Ціни на стратегічно важливу крупу злетять на 50%: варто запасатися вже зараз
Показати ще

Зарплати вчителів, кадр з відео
Зарплати вчителів, кадр з відео

Більше того, вчителі скаржаться, що система є надто складною для сприйняття та неефективною для розвитку учнів. Такі зміни створюють перепони для реального підходу до оцінювання, сприяючи більше бюрократії, ніж реальному покращенню навчального процесу.

Автори петиції пропонують переглянути підхід до оцінювання, щоб напрацювати простіші та ефективніші методи, які зменшать навантаження на педагогів і зроблять систему зрозумілішою для батьків та учнів. Вони закликають уряд відмовитись від нових рекомендацій і повернутися до більш практичного та доступного підходу до оцінювання знань.

Нагадаємо, чи залишати дитину в школі до вечора: що варто знати батькам про групи продовженого дня під час війни

Раніше ми розповідали, що уроки під наглядом камер: українські школи готують до встановлення відеоспостереження

Також, вчителі масово звільняються, і не лише через зарплати: що чекає українських школярів