Діти сприймають набагато більше, ніж здається.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВони чують не лише те, що адресовано їм, а й усе, що озвучується поруч. Тому важливо ретельно обирати теми для розмов у їхній присутності, пише HuffPost.
Перша тема — коментарі про зовнішність. Постійна критика свого тіла або зовнішності інших може вплинути на дитячу самооцінку. Навіть нейтральні зауваження, якщо звучать часто, можуть навчити дитину надмірно перейматися своєю зовнішністю.
Друга — критика іншого з батьків. Негативні слова про другого з батьків змушують дитину відчувати роздвоєність і навіть провину. Це може зашкодити її стосункам із батьками в майбутньому.
Третя тема — порівняння з іншими дітьми. Фрази на кшталт - "Чому ти не можеш бути таким, як твоя сестра?" викликають ревнощі, образи та знижують самооцінку дитини, створюючи непотрібну конкуренцію.
Четверта — фінансові проблеми. Розмови про нестачу грошей можуть налякати дитину, адже вона не розуміє дорослих нюансів. Краще пояснити просто - "Ми контролюємо наш бюджет, щоб усе було добре".
П’ята — теми, пов’язані з алкоголем чи наркотиками. Навіть жарти про вживання можуть викликати в дітей цікавість або формувати хибне ставлення до цих речовин.
Батьки не повинні уникати важливих тем, але варто пам’ятати, що не тільки слова, а й тон та підхід формують дитячі погляди.
Раніше ми повідомляли, топ-10 корисних ідей для батьків: як зайняти дитину після школи?
Не карати, а навчити: як методика HELP змінює підхід до виховання - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, що робити, коли батьки втрачають контроль над своїми емоціями: поради психолога.