Українські школярі за кордоном часто змушені обирати російську мову, бо вивчення місцевої мови та обов'язкової іноземної (зазвичай англійської) вже створює високе навантаження.

Міністерство освіти і науки України (МОН) хоче змінити цю ситуацію: зараз тривають переговори із закордонними партнерами, щоб українську мову можна було вивчати як іноземну в школах інших країн.

Клас у школі / фото: Pinterest
Клас у школі / фото: Pinterest

Про це розповів міністр освіти Оксен Лісовий в інтерв'ю УНН:

"Діти справді перебувають у ситуації, коли вимушені вчити місцеву мову як іноземці, іноземну мову, яка вивчається в тій країні (здебільшого англійська чи інша мова європейських країн) і другу іноземну мову. І тоді вони для того, щоб розвантажитися і не вивчати одночасно три мови, вибирають російську. Це дійсно критична ситуація".

Популярні новини зараз
За переказ з картки на картку можна отримати штраф у 34 000 Окрім пільг та субсидій: українці отримають нову допомогу На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Крім того, це допоможе популяризувати українську серед іноземців. За словами міністра, вже є підтримка від міністерств освіти різних країн, і переговори продовжуються.

Дитяче харчування у школі / фото: Рівне Вечірнє
Дитяче харчування у школі / фото: Рівне Вечірнє

Як навчаються українські діти за кордоном?

Наразі за межами України перебувають близько 356 тисяч учнів. Але більшість із них не користуються полегшеною програмою навчання, запропонованою МОН, яка включає українознавчий компонент.

Якщо українська мова з'явиться у шкільних програмах інших країн, це допоможе зберегти українську ідентичність за кордоном та розширити знання про Україну серед іноземців.

А ми нагадуємо, "Діти в 5 класі не те, що не вміють читати – не знають букв": як допомогти малюкам надолужити втрачене

Раніше стало відомо про те, що "заочки" більше не буде: вища освіта зазнає кардинальних змін

Читайте також, що українська молодь все частіше їде за кордон без батьків: "Далі вони зникають"