Проблема нестачі місць у дитсадках в Україні стає критичною. Для багатьох жінок це не просто питання зручності — це питання виживання. Адже якщо дитину немає з ким залишити, то й працювати неможливо.

Згідно з дослідженням Work.ua та Education.ua, 20% жінок змушені відмовитися від роботи через неможливість влаштувати дитину в садок. 49% респондентів зізналися, що у їхньому регіоні дошкільні заклади працюють із браком місць або не функціонують взагалі.

дитсадок, скріншот з відео
дитсадок, скріншот з відео

Але навіть якщо вам пощастило знайти садочок, проблеми не закінчуються. 60% батьків змушені забирати дітей до 17:00, а це означає, що працювати повний робочий день неможливо. Для роботодавців це також виклик: вони втрачають цінних спеціалістів, які змушені вибирати між кар’єрою та родиною.

Жінки, особливо переселенки та мами дітей з особливими освітніми потребами, стикаються з ще більшими труднощами. Їм часто відмовляють у прийомі, мотивуючи це відсутністю ресурсів.

Популярні новини зараз
Стало відомо, що сказав Дональд Трамп Володимиру Зеленському на похороні Папи Римського: "Тобі не слід бути тут" Кінець війни вже близько? Астрологи назвали вирішальні дати для України З відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Дитячий садок, фото YouTube
Дитячий садок, фото YouTube

Держава пропонує вирішення: запровадження сімейних та мобільних дитсадків, подовжений графік роботи, ранній доступ до ясел з 3 місяців. Поки що лише 1% компаній мають корпоративний дитячий садок, а 94% бізнесів не пропонують жодної форми дошкільного закладу.

Нагадаємо, мрія про університет буде зруйнована через маленьку помилку: кому можуть відмовити у складанні НМТ

Раніше ми розповідали, що українським абітурієнтам обмежать вступ до вишів: готують нову реформу

Також, школи на дистанційці, але штрафи ніхто не скасовував: що загрожує батькам за пропуски занять