Останнім часом у школах України все частіше проводять різноманітні заходи просто під час уроків. Ця тенденція викликала жваву дискусію серед батьків, вчителів та учнів.

Питання порушила Мирослава Шеверя у спеціалізованій групі у Facebook. Вона звернула увагу, що дітей регулярно відволікають від занять заради репетицій, святкувань та інших активностей.

День вчителя - фото Верхньопетровецького ліцею
День вчителя - фото Верхньопетровецького ліцею

Вона запитує, як провести урок біології, географії, фізики, хімії чи інформатики, якщо учнів постійно забирають на черговий захід. Чи не стали вчителі та адміністрація заручниками численних департаментів, які продукують накази про проведення цих подій лише заради фотозвітів?

Школярі, вчитель, День знань, фото: Знай.ua
Школярі, вчитель, День знань, фото: Знай.ua

Популярні новини зараз
Східний гороскоп на квітень 2025: випробування, зміни та нові перспективи для знаків Викрадення, побиття та примус: українцям назвали основні порушення ТЦК Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян Грошова допомога у квітні: які виплати отримуватимуть українці
Показати ще

Частина батьків і вчителів вважає, що це лише шкодить навчальному процесу. Діти втрачають час, який могли б витратити на опанування важливих предметів. Учителі не встигають проходити програму. Деякі заходи не мають жодного освітнього сенсу і проводяться лише для створення красивої картинки.

Водночас інша частина переконана, що такі заходи розвивають дітей і допомагають їм соціалізуватися. Освіта – це не лише підручники, а й культурне життя. В умовах складної ситуації в країні школярам потрібні позитивні емоції.

Дехто пропонує шукати баланс. Якісні заходи кілька разів на місяць можуть бути корисними. Але якщо їх забагато і вони не несуть змістовного навантаження, потрібно переглядати підхід.

Нагадаємо, "Сучасні технології та менше нудних підручників": школярі вимагають змінити систему освіти

Раніше ми розповідали, що "Такої катастрофи ще не було": Україна стрімко втрачає дітей – садочки можуть зникнути

Також, МОН надало школам повну свободу: тепер самостійно обиратимуть, що вчити