Новий законопроєкт про профосвіту, запропонований урядом, спричинив серйозний скандал.

За словами нардепа Володимира В'ятровича, документ не лише порушує чинне українське законодавство, а й може призвести до того, що молодь після навчання не залишатиметься в Україні, а виїжджатиме.

Навчання у Польщі
Навчання у Польщі

Що викликає обурення?

У законопроєкт вписали норму, яка дозволяє створювати цілі навчальні групи, де навчання проходитиме мовами нацменшин, без обов'язкового використання української (тільки 1 урок).

Такі групи можна буде формувати, якщо набереться лише 8 осіб. До того ж туди зможуть потрапити не лише представники нацменшин, а й звичайні українці.

Популярні новини зараз
Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Тобто теоретично – ти народився в Україні, говориш українською, але можеш потрапити до групи, де вчать, скажімо, угорською чи румунською.

День молоді 2020: коли буде та як відзначати, pexels.com
День молоді 2020: коли буде та як відзначати, pexels.com

Чому це погано, на думку В'ятровича:

"Нашим завданням є інтегрувати цих молодих людей до українського суспільства. Якщо вони, здобуваючи професійну освіту, не володітимуть українською мовою, ми готуватимемо їх як спеціалістів для гетто, а не для Української держави, або для виїзду з України, що категорично неприпустимо”.

Тобто, якщо людина здобуває професійну освіту і при цьому не володіє українською мовою – вона, швидше за все, поїде туди, де ця мова ближча. І це шкодить і єдності країни та її майбутньому, вважає нардеп.

День студента
День студента

Він також додав, що таку норму видають за крок до євроінтеграції, але ні ЄС, ні інші міжнародні структури таких вимог не ставили. І найголовніше – це суперечить українським законам, де чітко прописано: профосвіта має йти українською мовою.

В'ятрович пропонує повернутися до старої версії законопроєкту, над якою працювали кілька років. Вона була більш збалансована і не містила спірних і, як він вважає, шкідливих норм.

Нагадаємо, студентам загрожує заборона виїзду за кордон

Раніше ми писали про те, що аспірантів побільшало втричі: Кабмін "закрутив гайки" і ввів нові іспити

Крім того, Знай.ua повідомляв, студенти ризикують отримати штрафи від ТЦК: за що доведеться заплатити до 25 500 грн