Попри повномасштабну війну, мовне питання в Україні залишається болючим і суперечливим. Нещодавнє опитування КМІС засвідчило: 38% українців вважають, що російську мову все ж варто вивчати в українськомовних школах. Для когось — це мова ворога, для інших — іноземна, яку корисно знати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛише 9% респондентів вважають, що російська має викладатися на рівні з українською або й важливіше, ніж англійська. А от решта (29%) готові залишити її в переліку іноземних — не більше. Водночас більшість українців уже не хочуть бачити цю мову в шкільній програмі взагалі. Таких стало 58% — і це на 6% більше, ніж торік.
Регіональний розкол вражає. Якщо на Заході проти вивчення російської виступають 72%, то на Півдні — вже половина населення все ще підтримує її викладання. На Сході ситуація поступово змінюється: кількість противників збільшилася до 36%, хоча більшість (57%) все ще "за".
Навіть серед тих, хто вдома розмовляє українською, третина визнає: російську, можливо, варто вивчати. Серед двомовних громадян думки розділилися майже порівну. І найцікавіше — навіть серед російськомовних кожен четвертий категорично проти її вивчення у школах.
Серед аргументів "за" — потреба знати мову ворога (14%), визнання російської як поширеної в Україні (32%), а також загальний підхід до іноземних мов (38%). Чи зникне російська зі шкільних програм назавжди, чи повернеться під новим соусом — залежить не лише від політики, а й від самих українців.
Раніше ми розповідали, що у школах по-новому вчитимуть іноземні мови: МОН готує кардинальні зміни
Також, директорів шкіл зобов'язали доносити в поліцію: за що штрафуватимуть