Українські абітурієнти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2025 році, повинні бути готовими до оновлених правил допуску до вступної кампанії. Цьогоріч для того, щоб результати національного мультипредметного тесту були враховані при вступі, необхідно набрати не менше 15% від максимальної кількості тестових балів з кожного предмета.

Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час тематичного вебінару.

Мінімальні прохідні бали різняться залежно від предмета, оскільки кожен має власну шкалу максимальної оцінки. Найвищий поріг встановлено для історії України — щонайменше 8 балів із 54 можливих. Саме такий мінімум дозволить абітурієнту використовувати цей предмет у вступній кампанії.

Студенти на іспиті
Студенти на іспиті

З української мови та літератури, біології й географії слід набрати не менше 7 балів. Максимальна кількість балів з кожного з цих предметів становить 45 або 46 — залежно від дисципліни. Тобто 7 балів — це фактичний мінімум для подальшого переведення оцінки у рейтингову шкалу 100–200 балів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять від 1000 до 20 000 гривень: хто може розраховувати на фінансову допомогу Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть
Показати ще

З хімії достатньо набрати щонайменше 6 балів з 40 можливих. Найнижчий поріг встановлено для математики, фізики та іноземної мови — по 5 балів із 32. Але навіть ці порівняно невисокі цифри є обов’язковими, щоб результати з предметів були враховані при поданні документів до університетів.

Нагадуємо, що результати НМТ конвертуються у рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів. Крім того, для вступу на різні спеціальності буде застосовано вагові коефіцієнти. Наприклад, для інженерних спеціальностей більш важливими будуть результати з фізики або математики, тоді як для гуманітарних напрямів вагу матиме іноземна мова.

Нагадаємо, європейська освіта без мільйонів: де українці можуть вчитися майже безкоштовно

Раніше ми розповідали, що важливо для батьків та дітей: які професії зникнуть вже скоро, як не помилитися з вибором

Також, Рада визнала, що війна калічить і дитячу психіку – допомоги сім'ям побільшає