Довгий час догляд за малечею вважався суто особистою справою родини. Проте, як визнають у Міністерстві соціальної політики, у складних життєвих обставинах така відповідальність може стати просто нестерпною. Саме тому держава вирішила втрутитися та розширити програму «муніципальна няня».

Ця програма вже давно знайома деяким родинам — зокрема, тим, де є діти з інвалідністю або батьки мають інвалідність I чи II групи. Але відтепер перелік тих, хто може отримати допомогу, суттєво розширено. Згідно з рішенням Кабміну, скористатися послугою можуть і внутрішньо переміщені особи незалежно від місця їх проживання, а також родини, що мешкають у регіонах, де через воєнний стан садочки не працюють.

Няня, фото parents
Няня, фото parents

Вік дитини теж має значення: тепер підтримку можна отримати не лише до трьох років, а й до шести — якщо це передбачено законодавством.

Як працює програма на практиці? Все просто: батьки самі знаходять няню, домовляються з нею про умови, укладають офіційний договір і звертаються до найближчого управління соціального захисту. Спочатку витрати беруть на себе батьки, але держава компенсує частину коштів — після подання акту виконаних робіт. У документі має бути чітко вказано, скільки годин догляду було надано та скільки грошей на це витрачено.

Популярні новини зараз
ТЦК записують в ухилянти і подають у розшук чоловіків з відстрочкою: несподівана причина Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

мама з дитиною
мама з дитиною

У Мінсоцполітики наголошують: це не просто формальність. Така підтримка дозволяє батькам повернутися до роботи або принаймні мати трохи часу на себе, щоб не вигоріти в постійній гонитві між побутом і тривожними новинами.

Нагадаємо, Рада визнала, що війна калічить і дитячу психіку – допомоги сім'ям побільшає

Раніше ми розповідали про новий удар по гаманцях батьків: харчування у дитсадках подорожчає на 15%

Також, освіта за рахунок держави: МОН збільшить кількість бюджетних місць на окремі спеціальності - перелік