Одним з завдань з НМТ з української мови є визначення правильних наголосів. І тестування 2025 року підкинуло випускникам чимало сюрпризів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Наталя Сорока, вчителька з української мови та репетиторка, на своїй сторінці в "Інстаграмі" розповіла про найскладніші завдання, які можна було зустріти на цьогорічному НМТ, та показала, як правильно ставити наголоси в таких випадках. Слова зі списку, складеного вчителькою, знайомі та часто вживані, але виявляється, що більшість українців ставить в них наголос неправильно. Ось ці слова з виділеними наголосами:
ЦіннИк, уподОбання, піцЕрія, фаховИй, піалА, свЕрдло, вИтрати, тризУб, пІдлітковий, зобразИти
Звісно, такі завдання заплутали учнів та спричинили багато помилок.
В коментарях під дописом українці обурились таким правилам і зауважили, що мова не може існувати в відриві від життя, а в житті так ніхто не розмовляє. І незрозуміло, навіщо примушувати дітей вчити те, що не використовується в спілкуванні.
"Все дуже просто - став наголос там, де б ніколи в житті не поставив".
"10 найдурніших наголосів" можна було ще назвати це відео".
"Тепер скажіть як дітям ,це все запамʼятати,коли все життя одне ,а тут їм стало сумно жити і вирішити щось змінити . Чесно слово піалА вбило".
"У нас якась нова українська мова зʼявилася?"
"Свого часу я здала ЗНО з української мови та літератури на 198, але НМТ я мабуть і на 100 не склала б. Навіщо це все? Яка ще "піалА"? Хтось колись так вимовляє це слово? Чим далі - тим краще..."
Раніше портал Знай писав За народження дитини – 300 тисяч гривень: в Україні заговорили про посилення підтримки сімей.
Крім того, портал інформував На море без росіян: які країни краще обрати для відпустки.
Також ми повідомляли Освіта для військових: хто може навчатися без відриву від служби.