Періодично можна почути розмови про те, що три місяці літніх канікул - це забагато, і що треба зробити навчальний рік на місяць довшим. Деякі школи вже запроваджують таке нововведення, повідомляє РБК-Україна.

діти, канікули
діти, канікули

Анастасія Сивак, академічна директорка школи "Educator", розповіла, чому в її навчальному закладі прийняли рішення продовжити учбовий рік. Головним фактором стали освітні втрати, яких школярі зазнали за роки пандемії та війни.

"Зараз бачимо, що різниця між дітьми в класах може бути просто колосальною з якихось предметів, і нам потрібен час, аби це напрацювати", - зазначає Анастасія.

Також директорка зауважила, що багато учбового часу втрачається через безпекову ситуація. Діти замість уроків спускаються в укриття, і передбачити, скільки учбового часу протягом року вони там проведуть, наразі неможливо.

Популярні новини зараз
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Показати ще

Крім того, після нічних обстрілів діти іноді вранці не приходять до школи або пропускають перші уроки, і це також має великий вплив на темпи навчання.

"Доводиться чимось жертвувати, а жертвувати не хочеться", - зауважує Анастасія і говорить про те, що в програмі немає неважливих предметів, і якщо прибрати такі "необов'язкові" на перший погляд елементи, як проєктна робота, фізкультура чи курси з soft skills, сформувати цілісну особистість не вийде.

"Тому на цьому етапі ми ухвалили рішення про 10 місяців навчання, ми пілотуємо. Це в нас перший рік", - зазначає директорка.

Додатковий місяць занять в молодшій школі

Фахівчиня стверджує, що команда школи зробила все можливо, щоб додатковий місяць став привабливим та цікавим для дітей. Для цього цей час заповнили проєктами, екскурсіями, профорієнтацією. Все продумали таким чином, щоб в школярів зберіглось відчуття канікул, але при цьому навчаня залишилося в центрі уваги.

Школярі
Школярі
Фото из открытых источников

"Ми дали це відчуття канікул, просто для того, щоб вони були налаштовані ходити в школу… Було важливо, щоб вони розуміли, що це для них, і тут можна і повеселитись, і повчитись", - пояснює Анастасія.

Раніше портал Знай писав Чи стане "продльонка" у школах платною: озвучили список платних послуг.

Крім того, ми повідомляли "Вчителі – не прислуга": у Раді пояснили, чому молодь тікає зі шкіл та запропонували залучити досвід Фінляндії.

Також портал інформував Літні канікули крадуть знання школярів: які предмети забувають найбільше.