Поліція Івано-Франківської області попереджає : зловмисники активно використовують фальшиві посилання, прикриваючись державною програмою "Пакет школяра", щоб викрадати банківські дані громадян.

Втратила 20 тисяч гривень через фальшиву виплату

Мешканка Коломийського району, 40-річна жінка, стала жертвою інтернет-аферистів. В одній із груп на Facebook вона побачила привабливу публікацію про нібито державну виплату на суму 5000 гривень у рамках програми "Пакет школяра". Перейшовши на посилання, вона потрапила на підроблений сайт, створений для крадіжки особистих даних.

Попередження про шахрайство
Попередження про шахрайство
Национальная полиция, страница в Фейсбук

Під час "оформлення допомоги" жінку попросили запровадити реквізити банківської картки. Цієї інформації виявилося достатньо, щоб шахраї отримали доступ до її рахунку та за лічені хвилини зняли 20 000 гривень.

Як діють шахраї

Зловмисники створюють фішингові сайти, які візуально копіюють офіційні державні ресурси. Під приводом оформлення соціальної допомоги вони пропонують заповнити анкету та запровадити банківські дані. Як тільки користувач вводить номер картки, термін дії та CVV-код, ці відомості миттєво потрапляють до рук аферистів, які відразу спустошують рахунок.

Популярні новини зараз
Лише одна чашка може обернутися лихом: вчені назвали напій, що призводить до сліпоти Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Показати ще

Правоохоронці вже розпочали кримінальне провадження за статтею 190, частина 4 Кримінального кодексу України (шахрайство у великих розмірах).

Як не потрапити на хитрощі шахраїв

Поліція закликає громадян бути уважними та дотримуватися базових заходів кібербезпеки. Ось основні рекомендації:

  1. Перевіряйте адресу сайту — шахрайські ресурси часто містять зайві символи, помилки орфографічні або неприродні доменні імена.
  2. Довіряйте лише офіційним джерелам — інформація про всі державні програми публікується виключно на урядових сайтах, наприклад, Міносвіти.
  3. Не вводьте конфіденційні дані на сумнівних сайтах, особливо якщо ресурс виглядає підозріло або пропонує "легкі гроші" за кілька кліків.

Шахраї / фото: Pinterest
Шахраї / фото: Pinterest

Якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв, важливо швидко зібрати всі можливі докази: скріншоти, посилання, дані операцій і негайно звернутися до поліції за телефоном 102.

Нагадаємо, раніше мми писали, чи можна купити смартфон з "Пакету школяра" .
Як повідомляв портал "Знай.ua", студентам готують нові покарання.
Також "Знай.ua" писав, що можна купити на обіцяні 5000 грн для першокласників з "Пакету школяра".