Сьогодні технології та соцмережі є невід’ємною частиною життя дітей, але безконтрольний доступ до них може негативно впливати на психіку й розвиток.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіністерка охорони здоров’я Ольга Топоркова закликає батьків звертати увагу на контент, який споживають діти, адже інтернет несе як користь, так і ризики, повідомляє Ольга.
Велика кількість інформації може збивати з пантелику, а жорстокі сцени чи агресивний контент — спотворювати сприйняття світу. Це ускладнює формування критичного мислення, а постійне використання гаджетів викликає проблеми зі сном, стомлюваність та дратівливість. Наприклад, якщо 10-річна дитина перед сном дивиться відео, їй складно заснути, що погіршує самопочуття і заважає концентрації в школі.
Підлітки, які багато часу проводять у соцмережах, можуть залежати від лайків і швидких реакцій, що зменшує інтерес до навчання й реального життя. Контроль контенту не означає заборону. Це про баланс між свободою й безпекою. Батьки можуть обговорювати правила користування гаджетами, заохочувати критичне мислення та допомагати дітям робити свідомий вибір в онлайн-середовищі.
Контроль — це шлях до виховання відповідальних користувачів, які безпечно досліджують цифровий світ і розвиваються, не наражаючи психіку на небезпеку.
Раніше ми повідомляли, як соцмережі впливають на наш настрій та самопочуття?
Що робити, якщо телефон швидко розряджається, а замінити батарею немає можливості - більш детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, відмова від смартфона, хобі та подорожі: як зробити своє життя щасливим?