Відомий український вчитель Артур Пройдаков, який увійшов до десятки найкращих педагогів світу за версією Global Teacher Prize 2023, виступив із пропозицією переглянути список обов’язкової літератури для школярів. На його думку, деякі твори лише закріплюють у дітей стереотип про українську літературу як суцільний біль і страждання.

Пройдаков пропонує вилучити з програми травматичні історії, серед яких «Федько-халамидник» Володимира Винниченка та «Украдене щастя» Івана Франка. На його думку, такі твори можуть негативно впливати на емоційний стан дітей. Також він зазначає, що «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панаса Мирного хоч і є потужним твором, але його можна замінити іншою книгою цього ж автора, яка б була менш драматичною.

Школа, фото objectiv
Школа, фото objectiv

Ще один проблемний момент, за словами педагога, – це гумор, який зовсім не заходить сучасним дітям. Наприклад, «Мисливські усмішки» Остапа Вишні, які традиційно вивчають у школі, вже не викликають жодних емоцій у нинішніх школярів. Щоб довести це, Пройдаков порівняв їх зі стендапами популярних українських коміків, таких як Антон Тимошенко, Вася Байдак і Славік Мартинюк. Результат очевидний – діти не сміялися над класикою, зате добре сприймали сучасний гумор.

Школа, скріншот: Youtube
Школа, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів Пенсіонерам виплатять майже 900 гривень надбавки Важливі зміни у "Резерв+": що впровадили для отримання відстрочки "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку
Показати ще

Особливу складність, на думку вчителя, викликають біблійні тексти, зокрема «Мойсей» Івана Франка. Він вважає, що такі твори даються школярам занадто важко і потребують іншого підходу до викладання.

Зірковий педагог наголошує, що українська література – це не лише трагедії та страждання. Він закликає зробити програму більш збалансованою, щоб діти могли знайомитися і з творами, які мотивують, надихають та дарують позитивні емоції.

Нагадаємо, школярів змусять обирати професію з 15 років: учням назвали важливу дату

Раніше ми розповідали, що у ясла - з пологового будинку: в Україні з'являться міні-садочки для немовлят

Також, у коледж братимуть без шкільного атестату: в Україні готують реформу професійної освіти