В Україні заговорили про можливе нововведення, яке може кардинально змінити шкільну систему. Депутати пропонують запровадити ЗНО після 9 класу. Про це заявив нардеп Сергій Колебошин, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКолебошин вважає, що ЗНО на виході з 9 класу допомогло б школярам краще орієнтуватися у власних здібностях і приймати виважене рішення щодо подальшого навчання. Адже далеко не всі випускники 9-го класу справді мають потребу йти до 10-11 класів, а тим паче — до вищих навчальних закладів.
«Це було б класно. І для дитини — як спосіб визначитися з майбутнім. І для держави — як точний показник того, що відбувається в системі освіти», — пояснив депутат.
Ще одна мета цієї ідеї — зменшити аномально високу кількість вступників до вишів. За словами Колебошина, в Україні спостерігається справжній "карго-культ вищої освіти" — явище, коли отримання диплома сприймається як необхідність, навіть без реального запиту на знання або подальшу спеціалізацію.
«У жодній країні Європейського Союзу немає такого дисбалансу. Там набагато менше людей іде до університетів, бо більшість обирає професійно-технічну освіту чи інші варіанти. А в нас — усі йдуть у виші, не зважаючи на реальні потреби ринку праці», — наголосив він.
Запровадження ЗНО після 9 класу, на думку депутата, могло б стати механізмом розподілу учнів за різними освітніми траєкторіями: ліцеї, профтехи, коледжі. Це дозволило б уникнути "автоматичного" переходу до 10 класу та мотивувало б дітей і батьків задуматися про реальні плани на майбутнє.
Нагадаємо, потрапити в перший клас - справжній квест: малюки можуть залишитись без шкільної освіти
Раніше ми розовідали, що в Україні масово вербують підлітків: про що мають знати батьки та вчителі
Також, початкова школа та відсутність норм: в Україні змінили роботу ліцеїв