Чекати на повернення класичного ЗНО одразу після завершення війни не варто. І причина не лише у змінах формату. Освіта, як і країна, не відновиться за один день. Про це розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в інтерв’ю «Освіторії».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Ми розуміємо, що перемога — це ще не стабільність. Заклади освіти не одразу зможуть функціонувати повноцінно, не всі вступники одразу повернуться додому», — пояснює вона.
У центрі хочуть повернутися до більш глибокого, довготривалого формату вступних іспитів. Але нинішні умови диктують свої правила. Національний мультипредметний тест, який став тимчасовою заміною ЗНО, вже має свої мінуси. Один з них — обмежений час.
«Чотири предмети за чотири години — це надто багато. А ще немає завдань із розгорнутими відповідями. Часу просто не вистачає», — каже Вакуленко.
Окрема проблема — логістика. Випускникам з прифронтових чи окупованих територій складно діставатися до тимчасових центрів навіть один раз, не кажучи вже про кілька спроб.
«Є вступники, які намагаються пройти НМТ за кордоном, є ті, хто живе поруч із бойовими діями. Усім їм складно. І ці труднощі нікуди не зникнуть одразу після завершення війни», — додає директорка УЦОЯО.
Чіткої дати немає. Але в Центрі сподіваються, що щойно ситуація стане більш-менш стабільною, Україна повернеться до системи ЗНО. Це — питання часу та безпеки.
«Ми хотіли б мати якісніший формат вступу. Але для цього потрібні умови. Безпечна країна. Відновлена система освіти. Стабільність», — підсумувала Тетяна Вакуленко.
Нагадаємо, у черзі чекати не потрібно: як записати дитину в 1 клас без хабарів та договірняків
Раніше ми розповідали, що початкові школи можуть перестати існувати: у Раді готують нову освітню реформу
Також, від українських шкіл зажадали переходу на новий додаток "Мрія": допоможе навчанню чи додасть клопоту