Освітні заклади в Україні дедалі частіше публікують світлини та відео з дітьми на своїх сайтах і в соціальних мережах, однак не завжди з дотриманням вимог законодавства. На цю проблему звернула увагу освітній омбудсмен Надія Лещик, наголосивши на порушеннях права дитини на приватність і безпеку.

За словами Лещик, зйомка та розповсюдження зображень дітей допустимі лише за наявності письмової згоди батьків та самих дітей. Більше того, така згода має бути надана для конкретної мети. Водночас у школах фото- та відеозвіти часто створюють не як форму комунікації з родинами учнів, а в межах внутрішнього звітування перед органами управління освіти.

Школярі. Фото: скриншот youtube
Школярі. Фото: скриншот youtube

Омбудсмен також звертає увагу на небезпеку, яку становить безконтрольне збереження та поширення зображень дітей, особливо в умовах воєнного стану. Фото можуть потрапити до сторонніх осіб, що створює додаткові ризики.

Юридично освітній заклад не є загальнодоступним простором. Тому зйомка у школах має проводитися лише з інформованою згодою. Навіть якщо батьки погодились на публікацію, дитина має право відмовитись — її думка є визначальною.

Популярні новини зараз
Правила служби в ТЦК змінюють: хто тепер виписуватиме повістки 140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук" Без повістки і запрошення: українців змусять самостійно йти в ТЦК – з'явитись обов'язково Просто взяли та закрили: ПриватБанк припиняє обслуговування клієнтів – суд уже втрутився
Показати ще

Школярі. Фото: Youtube
Школярі. Фото: Youtube

Вчителі не мають права надавати згоду від імені батьків, а заклади освіти не можуть використовувати фото, які самостійно опублікували батьки, без додаткового дозволу. Освітній омбудсмен також закликала органи управління не тиснути на вчителів із вимогою звітувати у вигляді фото- та відеоматеріалів, аби не створювати додаткового навантаження на педагогічних працівників.

Нагадаємо, школа в одній будівлі — пережиток радянщини: у Кабміні готують велику реформу

Раніше ми розповідали, що у 10 клас пустять не всіх: МОН готує школярам чергове випробування

Також, вступ до вишу без НМТ: для кого скасували обов'язкове тестування у 2025 році