У Facebook розгорілася активна дискусія щодо сучасного становища українських вчителів. Освітяни та небайдужі громадяни обговорюють причини, через які педагоги залишають школу та змінюють професію.

Поштовхом до обговорення став допис експерта у сфері освіти Віктора Громового. У ньому він зазначив, що багато вчителів перекваліфіковуються у фахівців зовсім інших напрямів — від ведучих свят до коучів, кондитерів і навіть сімейних психотерапевтів. За його словами, педагоги — це люди, які швидко навчаються та адаптуються, адже вже мають досвід роботи в складних умовах.

вчителька
вчителька

«Справа не лише в грошах. Так, доходи в інших сферах у десятки разів вищі. Але багато вчителів ідуть не тільки через низьку зарплату, а й через відсутність поваги до їхньої праці», — зазначив Громовий.

Зарплатня вчителів, яка часто коливається в межах 5–10 тисяч гривень, не дозволяє забезпечити базові потреби. До того ж, як вказують самі педагоги, зростає психологічне навантаження, зокрема через стосунки з батьками учнів. У коментарях звучать скарги на «вседозволеність» деяких батьків і зневажливе ставлення до вчителя.

Популярні новини зараз
Посилення мобілізації: відстрочки більше не врятують - на кого вже полює ТЦК Ліміти на перекази між картками: яку суму можна відправити без комісій та податку Ні зняти, ні переказати: Ощадбанк "заморожує" заощадження клієнтів Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди
Показати ще

«Навіть при високій зарплаті витримати натиск "яжематерів" важко. А коли зарплата мінімальна — це просто нестерпно», — пише одна з учасниць обговорення.

Вчителька з учнями, скріншот: Youtube
Вчителька з учнями, скріншот: Youtube

Особливу увагу користувачі звертають на ситуацію у сільських школах, де педагоги часто не мають можливості змінити місце роботи через відсутність альтернатив. «Сільському вчителю втікати нема куди. Сільські школи й так закривають», — зазначає коментатор.

Багато педагогів зізнаються, що давно мали намір залишити професію, але їх утримують діти, відповідальність та відданість справі. Водночас частина з них відкрито говорить про відчуття «зради» професії, навіть попри розуміння, що фінансово й морально залишатися у школі більше неможливо.

Серед додаткових причин відтоку кадрів у сфері освіти — відсутність кар’єрного зростання, бюрократичний тиск, дефіцит підтримки з боку держави та низький рівень престижу професії.

Нагадаємо, напала на вчителя з циркулем: юна українка не стерпіла зауваженні від викладачки

Раніше ми розповідали, що дистанційка для батьків: Зеленський підписав важливий закон

Також, чому українські підлітки працюють на ФСБ та як врятувати їх від масового вербування