Учителька початкових класів Наталя Говорищева в одному зі своїх відео на TikTok відверто розповіла про складнощі, з якими стикаються педагоги не лише в роботі з учнями, а й у стосунках із їхніми батьками. За словами вчительки, саме спілкування з батьками іноді виснажує більше, ніж робота з класом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Коли я вчилася в педуніверситеті, ніхто не сказав, що до дитини буде безкоштовний додаток — батьки. З дитиною можна домовитися, її можна навчити, досягти гарної поведінки. А от з батьками — складніше. Не всі готові бути партнерами, однодумцями, бачити у вчителеві авторитет», — поділилася Говорищева.
Вона підкреслила, що університети не готують майбутніх педагогів до роботи з батьками, хоча це важлива й енергозатратна частина професії. Саме батьківська недовіра чи протидія можуть стати значною перепоною у навчальному процесі.
Після оприлюднення відео в соцмережах розгорілася дискусія. Частина користувачів підтримала вчительку, наголошуючи, що саме родина має першою формувати повагу до школи. Інші ж наполягають: батьки насамперед мають бути на боці своєї дитини.
«У нас у ліцеї є традиція: на день учителя батьки проводять уроки. Один батько після уроку стояв, як паралізований, і сказав, що мені треба пам'ятник поставити», — написала користувачка Анастасія.
«Вчителі працюють на три фронти: начальство, батьки, а вже потім — діти», — додав Євген Волошин.
Інші коментатори зазначили, що у навчанні педагогів справді бракує підготовки до взаємодії з батьками. «Я вивчила п’ять курсів з дитячої психології, але жодного — про роботу з батьками», — написала Марина.
Нагадаємо, що сучасні школярі пишуть, "як курка лапою": вчителька назвала неочікувану причину
Раніше ми розповідали, що важливо для батьків та дітей: які професії зникнуть вже скоро, як не помилитися з вибором