Ідея залишати школярів на другий рік навчання через неуспішність викликала хвилю критики серед педагогів, освітніх експертів та батьків. Пропозицію озвучила освітня омбудсменка Надія Лещик, але більшість реакцій — далеко не схвальні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з ініціативою, учнів, які мають початковий рівень знань, тривало пропускають навчання або взагалі відсутні в школі один семестр, можна буде залишати на другий рік без згоди батьків, за рішенням педагогічної ради.
Однак така пропозиція вже отримала чимало критики. Зокрема, вчителька початкових класів із Харкова Ольга Федотова вважає ідею хибною. Вона нагадує, що в радянські часи дітей теж залишали на другий рік, але це рідко давало позитивні результати.
«Хто не опанував хоча б на середньому рівні програму, і наступного року не опанує її. Чи багато людей, яких у 70–80-ті роки залишали на другий рік, ставали раптом відмінниками?» — зазначила педагогиня. Вона переконана: примусове повторення класу не вирішує головну проблему — нестачу мотивації.
Своє занепокоєння висловив і колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. Він назвав ініціативу “руйнівною” для системи загальної середньої освіти. За його словами, в умовах, коли діти можуть навчатися онлайн, самостійно або з репетитором, ідея повторного навчального року виглядає як пережиток радянської каральної педагогіки.
Обурені і батьки школярів. Вони наголошують: країна перебуває у стані війни, діти постійно стикаються з повітряними тривогами, відключеннями світла та інтернету. Як у таких умовах вимагати від школяра “стабільного прогресу” — питання риторичне.
Тим часом вчителька Юліана Довгопол підтримала ідею Лещик, але з обережністю. Вона зазначила, що така практика може мати негативні наслідки — стигматизацію, психологічний тиск, зниження самооцінки дитини, а також погіршення атмосфери в класі. За її словами, без змін у ставленні до навчання ні повторення курсу, ні “другий шанс” не принесуть очікуваної ефективності.
Нагадаємо, дітям надаватимуть нові послуги: хто може скористатися
Раніше ми розповідали, що ветеранів відправлять до шкіл: чому навчатимуть дітей
Також, сучасні школярі пишуть, "як курка лапою": вчителька назвала неочікувану причину