Попри війну, тривоги, нестабільну економіку та втому від новин, українські родини намагаються зробити випускний вечір для своїх дітей особливим. Адже це — не просто шкільна традиція, а символічне прощання з дитинством, старт у доросле життя.

У 2025 році святкування шкільного випуску залишається важливою подією, хоча підхід до його організації суттєво змінився. Команда Codes дослідила, у скільки обходиться це свято в різних регіонах України.

Випускний 2019
Випускний 2019

Згідно з аналізом, навіть скромне святкування потребує чималих витрат. Якщо мова йде про дівчину, то загальна сума на випускний може сягати близько 29 600 гривень. До цього входить сукня (від 10 000 грн), взуття (приблизно 3 000 грн), аксесуари (2 500 грн), зачіска та макіяж (1 600 грн), фотоальбом (900 грн), послуги фотографа та відеооператора (близько 3 800 грн), оренда залу або ресторану (6 500 грн), а також подарунки вчителям (приблизно 1 300 грн).

Для хлопців витрати дещо менші — орієнтовно 21 000 грн. Сюди входять костюм (близько 5 500 грн), взуття, аксесуари, оренда зали, подарунки вчителям, а також оформлення фото- і відеозйомки.

Популярні новини зараз
ТЦК активізуються з початком літа: хто першим потрапить під приціл мобілізації Гороскоп на сьогодні, 27 травня: день рішень, помилок і шансів, які не можна проґавити Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

Випускник, фото: Знай.ua
Випускник, фото: Знай.ua

Вартість святкування також залежить від регіону. У Києві вона сягає до 22 100 грн, у Дніпрі — близько 17 000 грн, у Житомирі — 13 500 грн, а в невеликих містечках і селах — від 9 000 грн. Різниця пов’язана не тільки з цінами на послуги, а й із масштабами святкування та кількістю запрошених.

Водночас, попри великі витрати, батьки прагнуть зробити випускний пам’ятним. Вони вбачають у цьому не просто формальність, а важливу емоційну подію для дитини. Це момент підбиття підсумків шкільних років, можливість попрощатися з однокласниками та вчителями, а також зафіксувати важливу точку перед вступом у доросле життя.

Нагадаємо, трудовий обов'язок для випускників: скільки років змусять відпрацювати після вишу

Раніше ми розповідали, що "Вже не стануть відмінниками": вчителька розкритикувала пропозицію залишати школярів на другий рік

Також, нові правила "дистанційки": у МОН готують чергову реформу освіти - буде примусово