Уряд ухвалив рішення, яке викликало неоднозначну реакцію серед батьків та освітян: відтепер заклади державної та комунальної форми власності можуть брати оплату за частину освітніх послуг. Хоча мова не йде про повну комерціалізацію освіти, реальність така — за деякі речі доведеться платити з власної кишені.

Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук. Рішення Кабміну передбачає, що платними можуть бути:

Офіційна позиція уряду — реагування на запити ринку праці та суспільства. Йдеться про гнучкі освітні послуги, які не охоплені базовим навчальним планом, але потрібні батькам чи самим учням. Наприклад, додаткові години англійської, які раніше могли проводитися «за домовленістю», тепер можуть стати офіційно платними.

З одного боку, це дозволить школам та садочкам легально заробляти і покращувати матеріальну базу. З іншого — виникає ризик освітньої нерівності: не всі родини зможуть дозволити собі оплату додаткових занять чи перебування дитини в групі подовженого дня.

Батьки вже побоюються, що з часом "додаткові" послуги можуть стати де-факто обов’язковими — особливо, якщо у класі більшість дітей відвідує платні гуртки або предмети. Є й ризик, що вчителі, зацікавлені в підробітку, почнуть «рекомендувати» ці послуги наполегливіше, ніж варто.

Нагадаємо про нову реформу середньої школи: дітей почнуть готувати до дорослого життя вже з 5 класу

Раніше ми розповідали, що школярам скасують половину предметів і дозволять навчатись з дому: МОН затвердив нову програму для старшокласників

Також, повернення дітей з-за кордону: чи вистачить місць в українських школах - МОН