З 1 вересня в Україні розпочнеться пілотне впровадження реформи профільної старшої школи. Це частина третього етапу реформи НУШ , яка змінює підхід до навчання у 10–12 класах.

Учні зможуть формувати власну освітню траєкторію та вивчати ті предмети, які найкраще відповідають їхнім інтересам та майбутнім професійним планам.

Профільна старша школа - це новий формат освіти, покликаний дати старшокласникам більше свободи у виборі навчальних предметів та напрямків. З 1 вересня 2025 року у 30 ліцеях по всій країні стартує пілотний етап запровадження цієї реформи. А вже з 2027 року профільне навчання має запрацювати у всіх академічних ліцеях.

Кіноуроки в школі, скрін з YouTube
Кіноуроки в школі, скрін з YouTube

Після 9 класу учні зможуть обрати профіль навчання — гуманітарний, природничо-математичний, технологічний та інші залежно від своїх інтересів. Навчальна програма складатиметься з обов'язкових базових дисциплін, профільних предметів та курсів на вибір. Такий підхід дозволить школярам зосередитися на тому, що їх справді захоплює та буде корисним у майбутній професії.

Популярні новини зараз
Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини
Показати ще

Особливістю реформи є адаптаційний 10 клас: учні зможуть змінити обраний профіль або навіть навчальний заклад, якщо зрозуміють, що напрямок їм не підходить.

Школярі. Фото: Youtube
Школярі. Фото: Youtube

Профільна школа працюватиме лише на базі окремих академічних ліцеїв, відокремлених від шкіл І-ІІ ступенів. Кожен такий ліцей має забезпечити якісну матеріально-технічну базу та кваліфікованих викладачів для реалізації нового формату освіти.

Нагадаємо, раніше планують повернути ДІА найближчим часом : школярі знову після 9 класу складатимуть іспити.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у школах почнуть карати за мову агресора, вчителям уже надали інструкції.
Також "Знай.ua" писав, що на українських школярів за кордоном чекає дискримінація.