Українські діти, які зараз навчаються в європейських школах, часто обирають російську мову як другу іноземну, замість української. Чому так відбувається і як це впливає на майбутнє наших дітей за кордоном? Відома освітянка Любов Любчик, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового Конгресу Українців, пояснила причини цього парадоксу.

У більшості європейських країн, зокрема в Польщі, де зараз навчається велика кількість українських дітей, немає предмета "українська мова як іноземна". Через це діти, які вже звикли до української мови вдома, обирають російську замість англійської або інших іноземних мов, щоб полегшити собі навчання. Як пояснила Любчик, багато учнів віддають перевагу російській, бо вона знайома їм з дитинства і не вимагає великих зусиль для засвоєння, на відміну від менш знайомих мов, таких як французька, польська чи італійська.

Урок у школі, скріншот відео
Урок у школі, скріншот відео

Як зазначила Любов Любчик, хоча діти вивчають мову країни перебування та англійську, російська мова стає для них "легким виходом". Це може мати довгострокові наслідки, адже такі діти не тільки можуть не підтримувати свої мовні традиції, але й втрачають можливість вивчати українську як іноземну мову.

Українська держава, разом з Міністерством закордонних справ, посольствами та консульствами, активно працює над тим, щоб у переліку навчальних предметів за вибором з’явився курс "українська мова як іноземна". Це дозволить дітям за кордоном мати можливість вивчати рідну мову, незалежно від того, в якій країні вони перебувають.

Популярні новини зараз
Українських школярів чекають суворі іспити: кого і на що перевірятимуть Сім'ї отримають більше грошей: як змінився розмір соцдопомоги Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення Готуйтесь – буде дорожче: українцям стане складніше дозволити собі навіть шматок хліба
Показати ще

школа
школа

"Зараз наша мета — зробити українську мову доступною в європейських школах так, як це робиться з іншими іноземними мовами, щоб українські діти могли вибирати її для вивчення," — підкреслила освітянка.

Якщо не вирішити це питання, українські діти можуть опинитися в ситуації, де російська мова стане не тільки простою, але й єдиною можливістю для здобуття хороших оцінок. Водночас відсутність української мови як предмета для вивчення може призвести до подальшої асиміляції дітей та втрати мовної ідентичності.

Нагадаємо, шкільна реформа МОН: педагоги вимагають скасування нових правил

Раніше ми розповідали, що радянська система у школах може повернутися: батьки лютують через ініціативу

Також, в Україні запроваджують нову шкільну програму: тепер крутитимуть фільми