Українська вчителька, яка минулого року складала Національний мультипредметний тест, дала цьогорічним вступникам кілька важливих порад. Вона зауважила, що під час тесту учні мають покладатися лише на себе, адже можуть виникнути технічні збої, а сторонньої допомоги чекати марно.

Педагогиня поділилася своїм досвідом у відео на TikTok. За її словами, система може зависнути, а учасників навіть може "викинути" з тестування. У такій ситуації важливо мати під рукою аркуш паперу, на якому варто записувати обрані відповіді. Це допоможе швидко відновити прогрес після перезапуску тесту.

Складання НМТ. Фото: Youtube
Складання НМТ. Фото: Youtube

"Я не могла нормально вирішувати завдання на відповідності, адже вони просто не натискалися. Коли покликала жіночку, вона мені нічим не допомогла, лише сказала: 'Пробуйте'. Тому, сам собі будеш там допомагати", – розповіла вчителька.

За її словами, навіть якщо учасники тесту отримують підтримку від рідних і друзів, хвилювання все одно неминуче. Однак через 5–10 хвилин після початку тестування страх поступово зникає. Головне – не нервувати та максимально зосередитися на завданнях.

Популярні новини зараз
Картки перестануть працювати: "Ощадбанк" терміново попередив клієнтів Тарифи вдарять з новою силою з 1 травня: що суттєво дорожчає Вимоги до стажу зменшили вдвічі: хто вийде на пенсію раніше Більше не вимагатимуть військово-обліковий документ: деяким чоловікам значно спростили життя
Показати ще

Іспит, фото news
Іспит, фото news

Педагогиня висловилася й щодо присутності охоронців на пунктах тестування. За її словами, металошукачі та поліцейські лише посилюють паніку у випускників.

"Це виглядає абсурдно. Уявіть собі – ви вже на межі стресу, а тут ще металошукачі, поліція… Це не допомагає, а тільки додає напруги", – зазначила вона.

Вчителька радить не панікувати, якщо перший блок тесту виявився складним. Наприклад, якщо виникли труднощі з математикою, варто відкласти емоції та зосередитися на інших предметах.

Педагогиня також повідомила, що цьогоріч знову складатиме НМТ, щоб краще розуміти своїх учнів та ще раз поділитися досвідом.

Нагадаємо, щоб повісити диплом на стіні: чому українські виші не гарантують гарного заробітку - досвід Європи

Раніше ми розповідали, що "8 уроків – це знущання!": батьки проти розкладу українських шкіл

Також, нові правила у дитсадках: вихователям змінять графіки, батькам доведеться підлаштовуватись