Міністерство освіти вирішило навести лад і скоротило максимальні ліміти набору студентів для 195 українських вузів – державних, комунальних та приватних.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМова про так звані ліцензійні обсяги – це не фактична кількість студентів, а скільки максимум дозволено приймати за певною спеціальністю. По суті, скільки місць заявлено "на папері".
Чому урізали?
Тому що багато вишів роками не набирають навіть половини від заявленого. А деякі взагалі нікого . Особливо це стосується:
-
філій, які вже давно не проводять прийом,
Популярні новини заразПенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат Перекази з картки на картку різко впали: НБУ готує нові правила Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи "Навіщо вчитись, якщо завтра мобілізують": молодь масово ігнорує вступ до вишівПоказати ще -
переміщених університетів, яким складно відновити повноцінну роботу,
-
та низки приватних закладів, які мають у ліцензії цифри значні, а аудиторіях – порожньо.
А як же викладачі та абітурієнти?
У МОН кажуть: на доступність освіти це не вплине. Тому що реальні прийоми залишаються тими самими. Просто прибирають фейкові або давно не використовуються цифри, щоб ліцензії відповідали реальності. І зарплати викладачів залежать не від ліцензії, а від реальної кількості студентів.
"Коли заклад має ліцензію на 2700 місць, а набір протягом кількох років не перевищує 400 абітурієнтів – це дискредитує всю систему, тому МОН зобов'язаний звузити обсяг до реалістичного рівня", – пояснив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.
Нагадаємо, змусять здавати ЗНО після 9 класу: школярам приготували нове випробування
Раніше ми писали про те, що нова хвиля рекрутингу торкнеться навіть школярів: ЗСУ прийде до молоді та безробітних
Крім того, Знай.ua повідомляв, ветеранів відправлять працювати до шкіл: які зміни чекають на освіту