В Україні готують кардинальні зміни у військовій підготовці школярів і студентів. Ветерани війни, які мають бойовий досвід, зможуть стати викладачами предмету «Захист України» в школах, а також вести курс базового військового вишколу в університетах.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, з 1 вересня стартує програма, яка дозволить ветеранам долучитися до освітнього процесу. Однак є важлива умова – вони повинні мати магістерський ступінь.

Програма стосується всіх університетів країни. Уряд планує залучити ветеранів до викладання практичної частини військового вишколу на полігонах. Теоретичну частину, як і раніше, викладатимуть університетські викладачі.

Урок "Захист України". Фото: скрін youtube
Урок "Захист України". Фото: скрін youtube

Щодо шкіл, то змін зазнає курс «Захист України». Тепер цей предмет викладатимуть не вчителі фізкультури, які раніше мали лише часткове навантаження, а професіонали з реальним бойовим досвідом. Відтепер цей курс складатиметься з дев’яти модулів, які охоплюють усе необхідне для базової військової підготовки.

В Україні гостра нестача викладачів для військової підготовки. Зараз у вищих навчальних закладах потрібно близько 600 фахівців для викладання базового військового вишколу. Запрошення ветеранів дозволить не тільки вирішити цю проблему, а й забезпечити високий рівень навчання.

Популярні новини зараз
ПФУ попередив пенсіонерів: встигніть у 10-денний термін В українців почнуть відбиратимуть авто: хто ризикує залишитись без транспорту Стануть "невидимі" для мобілізації: кого більше не чіпатиме ТЦК до кінця року Повістки посипляться вже в квітні: тисячі працівників залишаться без захисту через нові вимоги до бронювання
Показати ще

Крім того, ветерани зможуть отримати стабільну роботу, що важливо для їхньої адаптації до мирного життя. Це особливо актуально для тих, хто повернувся з фронту і шукає себе у нових сферах.

Уроки у школі / фото: Львівський обласний ТЦК та СП
Уроки у школі / фото: Львівський обласний ТЦК та СП

Що зміниться для школярів і студентів

  • Викладання військової підготовки більше не буде формальністю. Студенти й учні отримуватимуть реальні навички від людей, які мають бойовий досвід.

  • Курс «Захист України» стане більш насиченим і корисним. Відтепер основний акцент буде на практичній підготовці, а не на вивченні статутів.

  • Враховуючи ситуацію в країні, молодь має бути готовою до будь-яких загроз. Отримані знання можуть врятувати життя у критичній ситуації.

Орієнтовний старт змін – 1 вересня 2025 року. Наразі Кабінет міністрів працює над механізмом відбору ветеранів, які відповідатимуть освітнім вимогам.

Нагадаємо, у школах вводять суворі обмеження: шо заборонять учням

Раніше ми розповідали, що у школах з'являться окремі кімнати: навіщо це потрібно

Також, втомлені учні, нудні підручники та втрата мотивації: вчителька назвала основні недоліки освіти у 5-7 класах