У школі стався конфлікт — дитина поскаржилась батькам. Ті — одразу до інших батьків "з'ясовувати стосунки". Знайома ситуація? Директорка однієї з львівських шкіл Наталія Щербаненко закликає: так робити не можна. У шкільних конфліктах між дітьми мають посередником бути вчителі, а не розлючені дорослі.

Вона пояснила: педагоги бачать повну картину — і саме вони здатні об'єктивно пояснити, що сталося, хто почав, як реагували обидві сторони. Іноді дитина вдома подає події однобоко, або ж — свідомо виключає важливі деталі. А батьки, переконані в невинності свого “ангелочка”, одразу йдуть у наступ.

булінг у школі
булінг у школі

“Не завжди твій ангелочок святий. Іноді винна і твоя дитина. Іноді це конфлікт двох. І за допомогою посередництва вчителя його найкраще вирішувати”, — каже директорка.

За її словами, пряма розмова між батьками часто лише ускладнює ситуацію: викликає емоції, звинувачення, навіть сварки. Натомість вчитель може бути нейтральним фасилітатором, а у складних випадках до процесу краще долучати шкільного психолога.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 23 липня: розчарування Тельців, перешкоди Левів та загострення Скорпіонів Кінець війни в Україні до 31 грудня 2025 року: найпотужніший прогноз, який змінює все Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть
Показати ще

Щербаненко також закликала брати приклад із європейських країн — де основна комунікація з учителями відбувається через електронну пошту. Це дозволяє зберегти особистий простір педагогів — не дзвонити їм увечері, не вимагати відповідей у неробочий час. Учителі — теж люди, і не мають бути "на зв’язку 24/7".

вчителька
вчителька

"Вчителя не мають діставати о 10 вечора. Педагог не зобов’язаний відповідати поза робочим часом. У нього теж є особистий простір", — наголосила вона.

Таким чином, у школі мають бути чіткі правила комунікації, повага до професіоналізму вчителя і спільне бажання вирішити ситуацію в інтересах дітей, а не емоції, звинувачення та особисті образи.

Нагадаємо, "Говори українською або мовчи": у школах почнуть карати за мову агресора - у МОН дали інструкцію

Як повідомляв портал Знай.ua, ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів

Також, елітні школи - міф: в Україні пропонують новий спосіб оцінки навчальних закладів